Jdi na obsah Jdi na menu
 

Rady a tipy

JAK NA TO -  S  DULUXEM 

několik rad pro dobrý výsledek

  1. Buďte připraveni. Vyplatí se strávit trochu času shromažďováním věcí, které budete potřebovat. Pokud máte všechny nástroje po ruce, usnadní Vám to malování a ušetří čas.

  2. Na kvalitě záleží. Vyvarujte se nekvalitní barvy. Vaše zdi by pak potřebovaly více vrstev a finální vzhled by mohl působit nerovně.

  3. Kvalitní štětec. Investujte do kvalitního plného štětce se syntetickými vlákny o délce 5 cm.

  4. Pečlivě se připravte. Znamená to přípravu rohů, linek stropů, okrajů podlahových lišt a zón okolo oken a dveří předtím, než se pustíte do hlavních zdí. Tento postup byste měli opakovat u každé zdi ještě předtím, než začnete pracovat na další. Takto zajistíte, že barva řádně prolne.

  5. Pusťte se do práce s válečkem. Budete potřebovat střední váleček o velikosti 18 - 22 cm na zdi, na úzké části, které potřebují vymalovat se vyplatí mít rovněž malý váleček. Pokud je váš váleček zcela nový, omyjte ho v mýdlové vodě předtím, než začnete malovat, abyste se zbavili chmýří.

  6. Vyvarujte se kapek. Máte obavy, že Vám bude barva kapat ze štětce? Namočte horní polovinu štětce do barvy tak, aby se nasákl barvou a potom pevně vyždímejte štětec o stěnu plechovky, abyste se zbavili nadměrného množství barvy.

  7. Malování podle písmen. Pokud malujete velké plochy pomocí válečku, začněte na zeď malovat písmenko „W“ a potom písmenko „M“, aniž byste zvedli váleček. Tento postup zajistí, že získáte rovnoměrné pokrytí.

 

V naší prodejně najdete potřeby a pomůcky pro Vaši práci, např. štětce na různé druhy nátěrových hmot, válečky, nádoby, zakrývací folie, maskovací pásky, špachtle, brusivo a jiné.

color expertNEJČASTĚJŠÍ CHYBY PŘI ÚDRŽBĚ LAMINÁTOVÝCH PODLAH

Laminátové podlahoviny se řadí svými fyzikálními vlastnostmi k podlahovinám dřevěným, neboť jejich střední nosná vrstva je tvořena dřevitými částicemi. Při používání je nutné počítat s roztahováním a smršťováním laminátu vlivem teploty a relativní vlhkosti vzduchu. První chybou, se kterou se ovšem u laminátových krytin setkáme, je to, že se uživatel staví k jejich údržbě tak, jako by to byly lakované parkety.

CHYBA IHNED PO POKLÁDCE

Po skončení montáže laminátových podlahovin se může stát, že je povrch znečištěn mastnými montážními nečistotami a vypadá nevzhledně. Nejčastější chybou, kterou uživatel udělá, je tzv. napolišování povrchu laminátu. To znamená, že povrch vytře a aplikuje nějaký ochranný nátěr (vosk, poliš, polymer atd.). Laminátové podlahoviny mají odolný a tvrdý povrch, který tento způsob ochrany nepotřebuje. Každý následně nanesený ochranný film bude měkčí a méně odolný vůči mechanickému zatížení než samotná podlahovina, což se za krátkou dobu projeví tvorbou škrábanců, vychozených míst a rýh.

DŮSLEDEK

Přes odolný povrch má laminátová podlahovina jedno choulostivé místo – spoj. Každý ochranný nátěr (tzv. poliš) obsahuje vysoké procento vody a po aplikaci trvá kolem 30 minut, než uschne. Během této doby může dojít k nasátí v oblasti spojů a jejich zbobtnání vlivem vlhkosti. Projeví se to při pohledu na plochu tím, že uvidíme na spojích lehce zvednutou hranu – tzv. stříšku. Tento jev je nevratný a neopravitelný.

CHYBA PŘI BĚŽNÉM DENNÍM ČIŠTĚNÍ

Další chybou bývá metoda a způsob, jakým je podlaha čištěna – vytírána. Mnoho uživatelů se k ní staví tak, jako by to byla krytina elastická nebo dlažba a vytře ji namokro mopem nebo hadrem. Laminátovou podlahovinu je ovšem třeba vytírat velmi navlhko, tzn. důkladně vyždímaným mopem nebo hadrem, tak aby byla ihned po vytření za několik minut suchá. Také při čištění silně znečištěných laminátů v komerčním zatěžovaném prostoru bývá častou chybou způsob jeho provedení. Nelze postupovat tak, že povrch namočíme, necháme chvíli působit čistící roztok, pak jej drhneme mechanickým strojem a vše vysajeme vysavačem. Při silném znečištění je nutné používat u laminátových podlahovin, tzn. metodu sprejového čištění. Při ní je povrch laminátu pouze namlžen roztokem čistícího produktu a vody a ihned čištěn jednokotoučovým rotačním strojem s červeným padem. Červený pad je nutné pravidelně otáčet, popř. vyměnit, a na závěr propláchnout v čisté vodě.

DŮSLEDEK

Pokud zůstane zbytková vlhkost při čištění stát delší dobu na povrchu, dojde opět k nasátí vody v oblasti spojů a k jejich  nabobtnání.

 

 

 

.

 
 

 


Kontakt

CP Centrum povrchových úprav
Dobrovského 3804, Havlíčkův Brod 580 01
IČ: 11010347
DIČ: CZ5411130329

+420 569 427 674
+420 737 948 855

Otevírací doba:
Po - Pá :
6:00 - 17:00
So :
8:00 - 12:00

Přijímáme PLATEBNÍ KARTY
i BEZKONTAKTNÍ


www.cpcentrum.cz

cp.centrum@tiscali.cz


Archiv

Kalendář
<< prosinec / 2020 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 126916
Měsíc: 2856
Den: 86